Mieszkańcy sołectwa Mały Klincz w gminie Kościerzyna od piątku 1 lutego mają powód do zadowolenia. Właśnie oficjalnie i uroczyście przekazano im do dyspozycji nową salę wiejską.

 

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy przy dużym zaangażowaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich, władze gminy Kościerzyna oraz proboszcz parafii Św. Trójcy w Kościerzynie, ks. Antoni Bączkowski, który obiekt pobłogosławił.

 

Wstęgę przecięli sołtys Małego Klincza Wiesław Jakubek, poprzednia sołtys Krystyna Kubizna, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, wójt gminy Grzegorz Piechowski oraz ks. Bączkowski.

 

- Ta sala jest wykonana z myślą o was, drodzy mieszkańcy Małego Klincza, żebyście się integrowali, spotykali, realizowali różnego rodzaju pomysły - powiedział wójt Piechowski. - Chciałbym podziękować całej Radzie Gminy Kościerzyna za przeznaczenie pieniędzy na realizację tego obiektu - dodał.

 

Mieszkańcy sołectwa od dawna prosili władze gminy o nową salę. Poprzednia, zbudowana kilkadziesiąt lat temu w społecznym czynie z przeznaczeniem na punkt odstawiania mleka do kościerskiej mleczarni, liczyła około 40 metrów kwadratowych. Potem, przemianowana na wiejską salę, nie spełniała oczekiwań mieszkańców. Obecna ma grubo ponad 200 metrów kwadratowych, posiada toalety, pomieszczenie gospodarcze i małe poddasze. Jest ogrzewana płynnym gazem LPG dostarczanym do zewnętrznego zbiornika.

 

Koszt zbudowania nowej sali wyniósł około 430 tys zł, z czego 190 tys. zł to pozyskane przez gminę unijne dofinansowanie.

 

Sala służyć będzie społeczności sołectwa, które liczy około 600 mieszkańców, w tym 121 dzieci w wieku do 14 lat. Nie wyklucza się możliwości wynajmowania sali w celu pokrycia kosztów bieżącej eksploatacji.

 

Mieszkańcy z hukiem zainaugurowali otwarcie sali. Kilka godzin po uroczystym przecięciu wstęgi w nowej sali urządzili potańcówkę.

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

0006
0010
0018
0030
0063
0064
0067
0069
0071
0073
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii