Radni na pierwszej sesji Rady Miasta złożyli uroczyste ślubowanie, wybrali przewodniczącego oraz odebrali ślubowanie od burmistrza Michała Majewskiego.

 

Po środowej sesji Rady Miasta można było z całą pewnością przekonać się kto należy do większości, a kto do opozycji. Wśród 21 radnych znalazło się nowe nazwisko. W miejsce Michała Majewskiego, który również startował do rady miasta, ale w związku z objęciem stanowiska burmistrza zrzekł się mandatu, weszła Justyna Gawin z komitetu Moje Miasto (ugrupowanie zwolenników Michała Majewskiego).

 

Helena Kaszubowska - Nitz (w poprzedniej radzie wiceprzewodnicząca) została przewodniczącą Rady Miasta. W tajnym głosowaniu głosowało 20 radnych, głosów za kandydaturą obecnej przewodniczącej oddano 10, na jej kontrkandydata Kazimierza Stoltmanna 9. Ciekawostką jest tu fakt, że na 20 oddanych głosów jeden był nieważny. Nie wiadomo czy przeważyłby na korzyść powtórzenia głosowania, bo gdyby wynik wyniósłby 10:10 należałoby je powtórzyć. Kolejną ciekawostką jest nieobecność na tak ważnej sesji inauguracyjnej radnego z listy PiS Krzysztofa Jarońca. Radny, który w 2010 roku startował do rady powiatu z list Platformy Obywatelskiej, w 2014 kandydat na burmistrza, był tego dnia widziany w Urzędzie Miasta, jednak na sesji już nie.

 

Wkrótce burmistrz Majewski ogłosi kogo powoła na stanowiska zastępców burmistrza. Do tej pory jedynym zastępcą była Ewa Aleksandrowicz (burmistrz w poprzedniej kadencji mówił, że powodem powołania jednego zastępcy, a nie dwóch - jak było za Zdzisława Czuchy - są oszczędności), jednak w tej kadencji została radną.

Wiele rzeczy wyjaśni się już na kolejnej sesji, która odbędzie się w środę 28 listopada.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii