Zaduszki Jazzowe to impreza odbywająca się w Kościerzynie od kilkunastu lat, upamiętniająca nieżyjących muzyków. W tym roku, 5 listopada, w sali im. Lubomira Szopińskiego wystąpił zespół Olek Narkun Group.

 

- Nasza szkoła, jako lider edukacji muzycznej w powiecie kościerskim zainicjowała koncerty jazzowe już 16 lat temu - powiedziała dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie, Katarzyna Karczewska. - Chcieliśmy w ten sposób promować muzykę różnego typu, m.in jazzową, a przede wszystkim improwizację, która jest wszechobecna w tym stylu muzyki - dodała dyrektorka szkoły.

 

Zaduszki Jazzowe 2018 uświetnił zespół w składzie: Aleksander Narkun (piano, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie, Akademii Muzycznej w Gdańsku), Magda Topolska (wokal), Adrian Wysocki (saksofon, flet), Szymon Zalewski (kontrabas), Kacper Skolik (perkusja).

 

Zaduszki Jazzowe to tradycja w środowisku muzycznym jazzmanów, która powstała w latach 50. w Krakowie. Ma na celu upamiętnienie zmarłych muzyków jazzowych. Zaduszki odbywają się w wielu miastach Polski i poza jej granicami, a od 2002 roku także w Kościerzynie, zainicjowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii