Władze samorządowe Powiatu Kościerskiego zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizowane w ramach Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim w dniu 11 listopada.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz  uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy, około godz. 13.10 ulicami miasta odbędzie się przemarsz władz samorządowych wraz z mieszkańcami.

Przemarsz odbędzie się ul. Świętojańską, Józefa Wybickiego, Lubomira Szopińskiego, Wojska Polskiego, Gdańską, Dworcową pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Begama” do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach władze powiatu zapraszają wszystkich na godz. 14.30 do ogródka jordanowskiego, gdzie odbywać się będzie piknik patriotyczny z wieloma atrakcjami. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, XI Rajd Niepodległości, konkursy oraz ognisko i grochówka dla wszystkich uczestników. Po pikniku,

w „Sokolni”,odbędzie się finał Rajdu Niepodległości.

(ts)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii