15 października oficjalnie oddano do użytku dwie drogi powiatowe: Lubań - Nowy Barkoczyn oraz Kościerzyna - Wdzydze. Obie inwestycje realizowane były w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. 

 

Wartość  inwestycji drogowej Lubań - Nowy Barkoczyn to ponad 4 mln zł, a dofinansowanie z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego to 1,7 mln zł. Natomiast długo oczekiwany remont drogi Kościerzyna  - Wdzydze o długości ponad 14 km kosztował 6,1 mln zł, z czego dofinansowanie z PUW to prawie 3 mln zł oraz z Gminy Kościerzyna blisko 1,5 mln zł.

 

- W tej kadencji pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na remonty dróg powiatowych. Dzięki temu udało nam się wyremontować rekordową długość dróg – 64 km. Szczególnie ważną dla nas inwestycją drogową, była oddana dzisiaj oficjalnie do użytku droga Kościerzyna – Wdzydze, która jest niezwykle istotna dla mieszkańców naszego powiatu oraz turystów przyjeżdżających do nas na wypoczynek – mówiła podczas uroczystości starosta Alicja Żurawska.

 

Skuteczność w pozyskiwaniu środków oraz ilości wyremontowanych dróg w naszym powiecie podkreślił także Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który stwierdził, że łącznie rejon Powiatu Kościerskiego – zarówno w zakresie inwestycji powiatowych, jak i gminnych,  z różnych programów został dofinansowany przez rząd i podległe mu instytucje kwotą 35 milionów złotych.

(r)