To będzie gratka dla miłośników muzyki, a także dla wszystkich, którym bliski jest smak lokalnego, kościerskiego piwa. Stary Browar Kościerzyna działa już 5 lat i z tej okazji chce świętować swój pierwszy jubileusz wraz z mieszkańcami Kościerzyny i wszystkimi, którzy w najbliższy weekend zawitają do Serca Kaszub.

 

- Stary Browar Kościerzyna istnieje już 5 lat, z czego się bardzo cieszymy, bo to największa w sektorze prywatnym inwestycja w Kościerzynie - powiedział Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury. - To ważne, że firma nie tylko utrzymała się i funkcjonuje od 5 lat, ale właśnie teraz wraca do swoich starych tradycji, bo 21 września będziemy obchodzić jubileusz istnienia powojennej już edycji browaru i pojawi się postać z czasów przedwojennych, kiedy jednego dnia rządził w Kościerzynie Gambrinus - opowiada Jan Dittrich.

 

Gambrinus to postać na wpół legendarna - wynalazca piwa i zarazem flamandzki król. Jak mówią pewne piwowarskie tradycje, ta związana z lokalnym mitem postać uosabiała radosne picia piwa i to w wielkich ilościach. Gambrinus pojawi się z orkiestrą i zaprzęgiem konnym i przejdzie ul. Długą do Rynku, gdzie będzie można popróbować wyrobów kościerskiego browaru.

 

- A o godz. 19 w Starym Browarze odbędzie się uroczysty koncert, gdzie - jak opowiada Jan Dittrich - wystąpią kościerskie gwiazdy.

 

Najpierw zagrają "Swingin'Mood" (Grzegorz Daszkowski, Rafał Szyc, Tomasz Derra, Edward Lieban, Roland Liedtke), a potem duo Aleksander Narkun i Paweł Ruszkowski. - Po koncercie dwóch naszych geniuszy będziemy wspólnie słuchali jam session, gdzie wszyscy razem, kto tylko ma instrumenty, dołączy do fantastycznej zabawy muzycznej, to będzie wieczór jazzowy - opowiada z pasją Jan Dittrich.

 

Pokłosiem jubileuszu, w niedzielę 23 września, będzie koncert grupy związanej przede wszystkim z Akademią Muzyczną w Gdańsku: Piotr Słopecki i Przyjaciele (Katarzyna Perera, Paweł Zagańczyk, Piotr Brajewski, Tomasz Nowik).

Wstęp wolny.

Sponsorem niedzielnego koncertu jest bank Credit Agricole. Patronem medialnym wydarzenia jest portal NowePomorze.pl

 

5-lecie Starego Browaru Kościerzyna:

♦  piątek

godz. 14.00 start zaprzęgu z Gambrinusem sprzed Starego Browaru, przejście na Długą i Rynek. Degustacja piwa na Rynku.

godz. 19.00 koncert w Starym Browarze

 

niedziela

godz. 19.00 koncert w Starym Browarze

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii