Piękną, nową salę gimnastyczną oddano do użytku przy Szkole Podstawowej w Kaliskach we wtorek, 4 września. To ważny moment w życiu mieszkańców sołectwa i gminy Kościerzyna. Na ten obiekt czekano bowiem kilkanaście lat.

 

Uroczystość oddania do użytku sali gimnastycznej była połączona z rozpoczęciem roku szkolnego. Do Kalisk tego dnia przyjechali goście z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (wicewojewoda Mariusz Łuczyk) oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku, sponsorzy, projektanci i wykonawcy sali, radni i mieszkańcy gminy Kościerzyna. Obecni byli także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz strażacy z Powiatowej Komendy PSP w Kościerzynie. Służby mundurowe przeprowadziły wśród uczniów akcję edukacyjną oraz prezentację sprzętu. Najliczniejszą jednak grupą, oczywiście poza uczniami, stanowili rodzice pierwszaków, tego dnia uroczyście pasowanych na uczniów.

 

 

- Czekaliśmy na ten obiekt od 16 lat, wszyscy, wraz z lokalną społecznością zabiegaliśmy o tę inwestycję i nasze marzenia się spełniły - powiedziała Alicja Ulatowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliskach. - Sala była bardzo potrzebna, wcześniej ćwiczyliśmy na sali ćwiczeń, gdzie nie można było uprawiać gier zespołowych, jedynie latem korzystaliśmy z boiska wielofunkcyjnego, teraz możemy korzystać przez cały rok z tej pięknej sali - dodaje dyrektor.

 

- Mamy dziś szczęśliwy finał tych zabiegów i oddajemy salę gimnastyczną do dyspozycji dzieci i młodzieży, ale także wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby z niej korzystać - powiedział wójt gminy Kościerzyna, Grzegorz Piechowski.

 

Obiekt poświęcił proboszcz parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie, ks. Antoni Bączkowski. Uczniowie wystąpili z bogatym programem artystycznym, a prawdziwą furorę wśród publiczności wzbudził występ policjanta z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, nadkomisarza Arkadiusza Sochy. Zaśpiewał uczniom przebój Krzysztofa Krawczyka "Parostatek".

 

Sala gimnastyczna w Kaliskach kosztowała 2,9 mln zł, w tym 1,4 mln zł pochodzi z budżetu państwa, z tzw. rezerwy ogólnej premiera. W skład obiektu wchodzi także sala do ćwiczeń korekcyjnych oraz zaplecze sanitarne.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0002
0003
0004
0006
0007
0008
0009
0010
0011
0012
0013
0014
0015
0016
comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii