Po kilkunastu latach, w kwietniu 2018 roku postanowieniem sądu reaktywowano Oddział PTTK w Kościerzynie - mówi jego prezes.

Oddział ma swą siedzibę przy ul. Partyzantów 1. W skład zarządu weszły następujące osoby: prezes - Stanisław Ebertowski, wiceprezes - Wojciech Felskowski, sekretarz - Elżbieta Zawadzińska, skarbnik - Beata Breska, członek - Grażyna Kropidłowska

"W strukturach naszego oddziału działają kluby: rowerowy, pieszy i narciarski. Przez wiele lat prowadziliśmy działalność turystyczną i obecnie dysponujemy bogatą kadrą przodownicką z uprawieniami do prowadzenia różnych wycieczek. Wśród nas są znakarze nizinnych szlaków pieszych i rowerowych, zdobyliśmy już spore doświadczenie w zakresie wytyczania, malowania i odnawiania szlaków. Mamy swoich przedstawicieli w strukturach PTTK wyższego szczebla, tj. Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej oraz w Zarządzie Głównym w Warszawie. Skupiamy ludzi o różnych zainteresowaniach. Wszystkich nas łączy jedno - zamiłowanie do aktywności fizycznej i ciekawość świata. W chwili obecnej trwają prace organizacyjne oraz porządkowe. Biuro jest czynne trzy dni w tygodniu. Organizujemy wycieczki rowerowe, piesze oraz narciarskie.

Zainteresowanych współpracą bardzo serdecznie zapraszamy. Liczymy na sugestie i propozycje dotyczące kierunków działań".

Prezes Oddziału Stanisław Ebertowski

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii