Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, tworzące fascynującą narrację poświęconą Niepodległej – to wszystko czeka na odwiedzających Mobilne Muzeum Multimedialne.

 

To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kościerzyna jest jednym z 56 miast w Polsce, w którym przez dwa dni będzie można skorzystać z tej niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni.


Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Jest także możliwość zrobienia sobie selfie z podobiznami narodowych bohaterów, czy złożenia swojego podpisu w okolicznościowej księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.


Ekspozycja w Kościerzynie dostępna będzie na parkingu przy Ogródku Jordanowskim (ulica Lubomira Szopińskiego) przez dwa dni: niedzielę, 22 lipca w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz poniedziałek, 23 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.


(ts)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii