Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowało turniej piłkarski dla sędziów piłkarskich z pięciu województw, który odbył się w niedzielę 1 lipca.

 

Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów złożonych z piłkarskich arbitrów: Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego ZPN, KS Warmińsko-Mazurskiego ZPN, KS Kujawsko-Pomorskiego ZPN, KS Wielkopolskiego ZPN, ponadto drużyny sędziów z Malborka, Gdańska, Gdyni, Kociewia, Słupska i Kościerzyny.

W początkowej fazie drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy. Reprezentacja Kościerzyny wygrała wszystkie swoje mecze grupowe i zajęła 1 miejsce w grupie.

 

Warto dodać, że bez straty żadnej bramki. W fazie pucharowej w półfinałach zespół z Kościerzyny trafił na gospodarczy turnieju - drużynę z Malborka. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Aby rozstrzygnąć wynik spotkania przeprowadzono rzuty karne, z których zwycięsko wyszli gospodarze. Drużyna arbitrów z Kościerzyny w meczu o 3 miejsce uległa ekipie z Gdańska, ostatecznie plasując się na 4 miejscu.

Klasyfikacja ostateczna

1.     Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN

2.     Sędziowie z Malborka

3.     Sędziowie z Gdańska

4.     Sędziowie z Kościerzyny

5.     Sędziowie z Kociewia

6.     Sędziowie  z Gdyni

7.     KS Zachodniopomorskiego ZPN

8.     KS Kujawsko-Pomorskiego ZPN

9.     KS Warmińsko-Mazurskiego ZPN

10.  Sędziowie ze Słupska

Ziemię kościerską reprezentowali sędziowie: Krzysztof Recław – grający trener i kierownik drużyny, Damian Knopik, Konrad Knopik, Bastian Stencel, Robert Kordecki, Mariusz Lamk, Rafał Kelbratowski, Tomek Toczek.

(r)

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii