"Dzień Dziecka na sportowo z nutą patriotyczną" - pod takim hasłem w sobotę w parku pomiędzy ulicami 8 Marca, Kasztanową i Szydlice odbył się wielogodzinny festyn dla najmłodszych oraz ich opiekunów.

 

Od rana entuzjaści sportu mogli zmagać się m.in. w takich konkurencjach i turniejach jak streetball, tor przeszkód, strzelanie z łuku, „dwa ognie”, przeciąganie liny, a także wziąć udział w treningu z trenerem piłki nożnej. Również od rana można było spróbować swoich sił w grze "Bule z Kościerzyną" zorganizowanej przez kadrę i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Fundację "Sprawni Inaczej".

 

A od godz. 13 tłumy dzieci wspinały się na dmuchańcach, korzystały z kul wodnych (tu trzeba było odstać swoje w długiej kolejce), jeździły na kucykach, malowały sobie twarze, zanurzały się basenie z plastikowymi piłeczkami. Także podziwiały występy najmłodszych tancerzy z "Młodej Kościerzyny" - zespołu działającego w ramach Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna" oraz dzieci i młodzieży z kół zainteresowań działających w Kościerskim Domu Kultury i szkołach podstawowych nr 4 i 6.

Duży wzięciem cieszyła się tradycyjnie wata cukrowa (można ją było otrzymać na specjalny talon), ale także stoisko z domowymi ciastami i cukierkami.

Wielogodzinna zabawa, mimo lejącego się z nieba ukropu, sprawiła radość nie tylko najmłodszym.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0001
0002
0012
0009
0015
0024
0026
0027
0032
0035
0038
0048
0049
0052

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii