Funkcjonariusze ze służby kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w  Kościerzynie wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018." Reprezentacja kościerskiej komendy na 19 drużyn zajęła 3 miejsce.

Konkurs przebiegał w następujących konkurencjach:
- najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy garnizonu pomorskiego,
- najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy garnizonu pomorskiego,
- najlepszy technik kryminalistyczny garnizonu pomorskiego,
- najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

W trakcie eliminacji została wyłoniona najlepsza drużyna służby kryminalnej garnizonu pomorskiego. W klasyfikacji drużynowej najwyżej ocenione zostały reprezentacje:

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach (I miejsce)
Komenda Powiatowa Policji w Lęborku (II miejsce)
Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie (III miejsce)

Najlepsza drużyna (KPP Kartuzy) wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca.

- Mimo, że w ogólnopolskich zmaganiach Pomorze będzie reprezentowane przez inną komendę to i tak jesteśmy dumni z wysokiego, 3. miejsca - powiedział asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskich policjantów. - Komendy powiatowe, które zajęły trzy pierwsze lokaty zmagały się przecież z takimi dużymi ośrodkami jak Gdańsk, Gdynia czy Słupsk, więc bardzo się cieszymy z naszego osiągnięcia - dodaje rzecznik.

(r)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii