Festyn wiosenny i dni otwarte były świętem dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. W minioną sobotę (24 marca) tłumy uczniów, rodziców i miłośników "czwórki" integrowały się podczas wspólnych zajęć.

Integracja uczniów i rodziców, a także promocja szkoły w środowisku lokalnym to główny cel odbywającego się co roku festynu wiosennego. Choć wiosny jeszcze nie czuć na dworze, to jednak mury szkoły atmosferę wiosenną pochłaniały od wewnątrz, bowiem tego dnia było tam radośnie, smacznie, ale też ciekawie.

Szkolne korytarze były wypełnione przeróżnymi stoiskami, zza których uczniowie albo zachwalali przygotowane przez siebie towary (np. zdrową żywność, słodkie wypieki, ozdoby wielkanocne) albo zachęcali do wsparcia zainicjowanej akcji (np. zbieranie funduszy na schronisko dla zwierząt czy na wycieczkę klasową). Można było też podziwiać prace uczniów, zapoznać się z projektami gimnazjalnymi albo wziąć udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Szkolna kawiarenka pękała w szwach - to tam można było zakupić przygotowane przez zaangażowanych rodziców ciasta. Dużym zainteresowaniem, szczególnie absolwentów sprzed wielu lat, cieszyła się wystawa kronik szkolnych. To w nich można było zobaczyć wpisy, zdjęcia, wycinki z gazet z lat 70., 80., 90. aż do najnowszych czasów.

Równocześnie na sali gimnastycznej trwały występy dzieci z klas 1-3 oraz zespołów wokalnych i tanecznych. Śpiewano, mówiono również po kaszubsku i angielsku. Rodzice, dziadkowie, opiekunowie mogli nie tylko podziwiać talenty swoich pociech, ale także włączyć się do wspólnej zabawy.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski