Ponad dwieście osób, głównie dzieci i młodzieży odwiedziło policjantów w ramach dnia otwartego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

31 stycznia był jedynym dniem, kiedy można było obejrzeć wnętrza komendy policji, a także zobaczyć jakim sprzętem na co dzień posługują się policjanci. - Oprócz tego, że pokazujemy jak pracujemy, to mówimy też o bezpieczeństwie - powiedział asp. Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji. - W okresie ferii zimowych szczególnie należy uważać, żeby nie doszło do tragedii. Uświadamiamy więc też odwiedzających, że policja jest od pomagania mieszkańcom - dodaje rzecznik.

W czasie dnia otwartego można było zobaczyć policyjny areszt, radiowozy, przymierzyć opancerzony mundur, tarczę, hełm, pałkę szturmową, a także założyć kajdanki. Każda osoba mogła też wypróbować tzw. alkgogle i narkogogle - specjalne okulary, po założeniu których osoba widzi otoczenie jakby była pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Policjanci wręczali odwiedzającym elementy odblaskowe, które należy nosić po zmroku dla własnego bezpieczeństwa przy drodze.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

0002
0001
0004
0005
0006
0007
0008
0009
comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii