Lekarz Marcin Omernik, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, wieloletni pracownik Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, zdobył dwa medale (złoto i srebro) podczas trwających od 18 do 21 stycznia Mistrzostw Europy Lekarzy (European Med Ski CUP 2018) w Beskid Sport Arena w Szczyrku.

Tym samym Marcin Omernik został mistrzem Europy w slalomie gigancie oraz wicemistrzem Europy w slalomie w narciarstwie alpejskim lekarzy w kategorii wiekowej 45+.

- Obecne sukcesy bardzo nas cieszą, jesteśmy z nich dumni i w zasadzie to nie jesteśmy zaskoczeni – mówi mgr Bożena Bartnicka, Starsza Pielęgniarka na oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu. - To człowiek, który od wielu lat bywa w czołówkach zawodów Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim lekarzy. W dużej mierze jest to wynikiem zamiłowania do wielu dyscyplin sportowych a zwłaszcza „białego szaleństwa” - dodaje Bożena Bartnicka.

W mistrzostwach konkurowali ze sobą lekarze i lekarze stomatolodzy z różnych części Europy, m.in. z Włoch, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Organizatorami głównymi mistrzostw była Naczelna Izba Lekarska i Stowarzyszenie Narciarskie Polskimed. Patronat sportowy nad zawodami objął prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

(r, ads)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii