Strażacy z OSP w Wielkim Klinczu zapraszają do wzięcia udziału w ich przedsięwzięciu. Wzorem zapoczątkowanej w 2014 roku przez nieżyjącego już dh. Daniela Justkę akcji społecznej, w pierwszą rocznicę jego śmierci kontynuują tę cenną inicjatywę.

- Obecnie od Związku Dealerów Samochodów mamy 300 naklejek do rozdania na pojazdy, a na miejscu będziemy drukować do poszczególnych pojazdów Karty Ratownicze Pojazdu - mówi dh Radosław Zwara, zastępca prezesa OSP Wielki Klincz. - Karty mają za zadanie informować służby ratownicze, w tym szczególnie Straż Pożarną o budowie pojazdu i ukrytych elementach samochodu, które mogą stwarzać zagrożenie podczas wypadku, jak np. akumulator, czy zbiornik gazowy - wyjaśnia koordynator akcji.

Ochotnicy Z OSP w Wielkim Klinczu przygotowali dodatkowo nowy akcent - Koperty Życia. Będą je rozdawać zainteresowanym umieszczeniem takiej karty z informacjami zdrowotnymi dla służb ratowniczych. Karty umieszcza się w umówionym miejscu tj. lodówce domowej. Często służby ratownicze mają okazję pomagać osobom samotnym, a gdy taka osoba jest nieprzytomna, to jedynym źródłem informacji może się stać właśnie Koperta Życia, umieszczona na górnej półce lodówki po prawej stronie.

- Wykorzystując fakt, iż zbliża się okres rozliczenia rocznego, także będziemy promować możliwość wsparcia naszego stowarzyszenia OSP Wielki Klincz przez przekazanie 1% podatku - mówi dh Radosław Zwarra. - Przy okazji dziękujemy wszystkim za przekazane środki w poprzednich latach, które umożliwiły doposażenie strażaków OSP do prowadzonych działań - dodaje strażak.

Strażacy zapraszają wszystkich zainteresowanych akcją do remizy OSP Wielki Klincz, ul. J. Wybickiego 19, w niedzielę 21 stycznia w godzinach od 11.00 do 17.00.

(r)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii