Dawno już kościerski Rynek nie był tak ożywiony. A wszystko za sprawą bogatego programu z okazji nadchodzących świąt i świątecznego kiermaszu.

Tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia na Rynku pojawiło się około trzydziestu stoisk oferującymi świąteczne rękodzieło. Można było nabyć zarówno artykuły na nietuzinkowe prezenty jak też ozdoby na wigilijny stół, choinkę, czy domowe obejście. A że pogoda była słoneczna i mroźna, od wczesnych godzin przedpołudniowych przez serce miasta przemierzały tłumy. Na pewno za sprawą tzw. handlowej niedzieli - czegoś co jeszcze niedawno funkcjonowało w ogólnej świadomości, a dziś, kiedy większość sklepów jest otwarta w niedziele nie jest już takim wyjątkiem.

W atmosferę świąt wprowadzali:

Zespół "Love Sing" ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod opieką Alicji Podjaskiej, sekcja gitarowa oraz seniorzy z Kościerskiego Domu Kultury pod kierownictwem Grzegorza Daszkowskiego, "Armia Jezusa" pod opieką Joanny Kowalewskiej, Kościerski Chór Żeński pod dyrygenturą Jana Zamkowskiego, chór Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna" pod kierownictwem Macieja Burandta.

Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury rozdawał chętnym teksty kolęd, by wszyscy obecni na Rynku wspólnie je zaśpiewali. A zaśpiewano 5 kolęd, w tym jedną po kaszubsku "Cecha noc".

Mimo mroźnej pogody trudno było zmarznąć, bo wielokrotnie można było skosztować gorącego, czerwonego barszczu z pasztecikiem.

(ak) Fot. Donata Formela - Hapka

 

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii