Od dzisiaj (15 grudnia) kościerska drogówka jeździ nowym oplem astrą. To jedyny taki model w tutejszym taborze.

- Z uwagi na to, że ten model ma mocny, 200-konny silnik, otrzymała go policja drogowa  - powiedział inspektor Marcin Piotrzkowski, komendant powiatowy policji w Kościerzynie. - Samochód został w połowie sfinansowany przez samorząd miasta Kościerzyny, za co serdecznie samorządowcom i burmistrzowi dziękujemy. Policja kościerska borykała się z dużymi problemami w taborze samochodowym, z roku na rok sytuacja się polepsza i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ten tabor zostanie wymieniony w takim stopniu, że będziemy mogli spokojnie pełnić swoją służbę - dodaje komendant.

Kluczyki do radiowozu symbolicznie przekazał komendantowi burmistrz miasta, Michał Majewski. Samochód został poświęcony przez kapelana kościerskiej policji, ks. prałata Mariana Szczepińskiego. Policjanci dostali też od kapelana obrazki ze Św. Michałem Archaniołem.

Nowy opel astra kosztował prawie 70 tysięcy złotych. - To jedyny samochód z tak mocnym silnikiem. Mieliśmy volkswageny passaty, ale one przejechały już blisko 300 tysięcy km i często stoją w warsztacie zamiast pełnić służbę - mówi komendant.

Policja kościerska ma ponad 20 radiowozów różnego typu. W ostatnich latach otrzymała nowe samochody kia ceed. Opel astra jest pierwszym takim modelem w kościerskiej służbie.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii