Są osoby w Kościerzynie, które nie mają nikogo i od nikogo też nie dostaną prezentu na święta. Jednak można to zmienić przez włączenie się w akcję "Podaruj prezent", organizowaną przez Kościerskie Stowarzyszenie Factum.

Pracownicy Kościerskiego Stowarzyszenia Factum chcą dotrzeć do tych osób i sprawić, by na twarzach osób samotnych i często niepełnosprawnych pojawił się uśmiech i promyk nadziei.

- Czasami jest to jedyny prezent jaki otrzymają w ciągu całego roku - mówi Katarzyna Stencel, sekretarz stowarzyszenia. - Nie musi to być coś bardzo wartościowego, najważniejsze jest, że podopieczni poczują, że jest ktoś kto o nich myśli.  Ten moment, gdy dostarczamy prezent jest wszystkich wzruszający. Wśród osób objętych opieką stowarzyszenia są osoby samotne, długotrwale chore, niepełnosprawne, nie wychodzące z domu, będzie to dla nich wielka radość - dodaje Katarzyna Stencel.

Jak włączyć się do akcji?

Wystarczy, że przygotujemy gotowy prezent - może to być czapka, szalik, rękawiczki, kawa, herbata, jakiś kosmetyk, słodycze (inwencja należy do darczyńcy) i przyniesiemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie, ul. Jana Brzechwy 5, do pokoju nr 15 lub 20. Prezenty będą przyjmowane do czwartku, 21 grudnia do godziny 15.30.

(ak)

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii