Tę panią zna wiele osób, nie tylko w Kościerzynie. Zawsze zaangażowana i troszcząca się o wszystko. Iwona Janikowska, położna oddziałowa z kościerskiego szpitala przeszła na emeryturę.

" Wiesz co dziecko, bardzo bym sobie życzyła, żebyś tu miała swój oddział" - te słowa usłyszała kiedyś od swojej matki, gdy była jeszcze młodą dziewczyną. Mgr Iwona Janikowska, położna oddziałowa oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem patologii ciąży swoją funkcję pełniła od początku istnienia Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Jeszcze wcześniej, zanim nowoczesną wówczas placówkę uruchomiono, pracowała w starym szpitalu. Prowadziła w 1997 roku pionierską szkołę rodzenia.

 - Dziękuję pani w imieniu wszystkich nas tutaj, którzy zawsze panią szanowali za wiedzę, za  serce, za  uśmiech, za zdecydowanie i za bezkompromisowość. Pewnie rzeczy nie podlegały w wypadku pani Iwonki nigdy dyskusji. Koniec kropka. I to mi się zawsze bardzo podobało. Pani Iwonko, życzę jeszcze wielu lat owocnej pracy z nami - powiedział Wiktor Hajdenrajch, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

(r)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii