Zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe dla pacjentów ważących do 140 kg przekazali kościerskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Adam Sosnowski i Jacek Knitter, przedstawiciele Lions Club Kościerzyna.

U osób starszych, osłabionych, niedożywionych odleżyny powstają łatwo, a ich leczenie jest bardzo kłopotliwe. Stąd profilaktyka przeciwodleżynowa w oddziałach wewnętrznych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, hospicjach ma wielkie znaczenie.

- U pacjenta leżącego, z powodu ucisku pojawia się niedokrwienie skóry powodujące martwicę, a w konsekwencji odleżyny - mówi lek. med. Jacek Surwiło, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych. - Taki pacjent powinien być najlepiej co 15 minut przewracany i powinny być przy nim najlepiej dwie pielęgniarki albo opiekunki, co nie może być zrealizowane z powodu braku personelu i środków finansowych. I tu na szczęście pojawia się alternatywa w postaci sprzętu przeciwodleżynowego jak materace, które otrzymaliśmy. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni - dodaje ordynator.
- Jest nam bardzo miło, że możemy pomóc. Sądzę, że nie jest to ostatni raz, jeżeli jest to tak istotna sprawa. – powiedział Jacek Knitter, past president Lions Club Kościerzyna.

(ads)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii