W piątek, 16 czerwca odbył się pogrzeb 21-letniego mieszkańca Kościerzyny, który zmarł nagle podczas spotkania towarzyskiego z kolegami. Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

Do tragedii doszło nad ranem, z soboty na niedzielę 11 czerwca. W jednym z domów w Kościerzynie trwało spotkanie towarzyskie pięciu znajomych ze szkoły, wśród których był 21-letni Marcin. Nie wiadomo jak przebiegało, wiadomo tylko, że około godziny 3 wezwano pogotowie. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon młodego człowieka.

 - Na miejscu, w obecności prokuratora z udziałem biegłego zostały przeprowadzone oględziny, nie stwierdzono zewnętrznych obrażeń na ciele, które mogłyby świadczyć o przemocy - powiedziała prokurator Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - 14 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok, jednak biegły nie stwierdził co było bezpośrednią przyczyną śmierci, wskazując, że niezbędne są dalsze badania specjalistyczne - toksykologiczne i histopatologiczne - dodaje rzecznik.

Kościerska prokuratura prowadzi teraz śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 21-latka.

(ak)

 

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii