Dzień przed świętem Bożego Ciała trwają gorączkowe przygotowania do procesji ulicami miasta.

Jedna procesja połączy wiernych z trzech kościerskich parafii: Trójcy Świętej, Zmartwychwstania Pańskiego i Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Każda z nich jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarza. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Marii Curie Skłodowskiej ołtarz budują Bracia Zewnętrzni Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, z parafii Zmartwychwstania Pańskiego. - Pracujemy cały dzień, a pewnie skończymy późnym wieczorem - powiedział nam jeden z nich.

 

Procesja rozpocznie się w  kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego po mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie ulicami: Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, Marii Curie-Skłodowskiej, Piechowskiego, 8 Marca, Klasztorną i Ogrodową a zakończy się na placu św. Jana Pawła II.

Bracia Zewnętrzni Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa to świeccy członkowie tego zakonu. Bratem zewnętrznym może zostać praktykujący katolik - niezależnie od stanu i zawodu - pragnący duchowej łączności ze Zgromadzeniem. W Kościerzynie bracia zewnętrzni są obecni już 35 lat.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

Bracia zewnętrzni oraz ministrant podczas budowy ołtarza.

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii