Chcesz mieć dostęp do dowolnego dzielnicowego lub najbliższej jednostki policji, bez względu gdzie się znajdujesz? Wystarczy pobrać aplikację.

Aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda" to narzędzia, które zostały wdrożone w 2016 roku. „Moja Komenda" to narzędzie, które zapewnia szybki dostęp do adresów i numerów telefonów jednostek policyjnych, a także kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie całego kraju. Dzięki tej aplikacji można szybko odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy w danym rejonie i jednym kliknięciem w telefonie można połączyć się z nim, jak też wysłać wiadomość e-mail. Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji nie trzeba mieć dostępu do internetu, aby wyszukać swojego dzielnicowego. Narzędzie to zostało opracowane na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Wystarczy z telefonu wejść do internetu, następnie wpisać w wyszukiwarkę frazę Moja komenda. Pojawi się sklep Google Play i bezpłatne pobranie aplikacji. Niestety, jak na razie nie ma aplikacji na telefony Nokia i system Windows.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość zgłoszenia, bez wychodzenia z domu, na internetowej mapie zagrożeń, informacji które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Policjanci każde zgłoszenie dokładnie sprawdzają, a w przypadku potwierdzenia naniesionej na mapie informacji, można liczyć na szybką reakcję policji. Wystarczy wejść na stronę internetową: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

- Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji, nadal musimy dzwonić na numer 997. Zachęcamy do zapoznania się z ulotkami informacyjnymi, które otrzymują mieszkańcy od policjantów. Zapraszamy do skorzystania z opisanych aplikacji - mówią kościerscy policjanci.

(r)

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii