431 prac stworzonych przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przysłano na 8. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Światłem Malowane". Wśród laureatów znalazła się Julia Narkun, gimnazjalistka z Kościerzyny. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku.

W konkursie preferowane były prace z takim przedstawieniem świata widzianego przez obiektyw aparatu, w którym największe znaczenie odgrywa światło, jego relacje z fakturą i kolorem. Jury w składzie Maciej Kosycarz (Kosycarz Foto Press/KFP, fotoreporter, przewodniczący jury), Adam Warżawa – fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej), Jacek Michałowski (artysta fotografik, nauczyciel pracowni fotografii artystycznej Pałacu Młodzieży w Gdańsku) oraz Wojciech Krakus (Dział Promocji, Edukacji i Animacji Kulturalnej Pałacu Młodzieży w Gdańsku) wzięło pod uwagę przede wszystkim "świat wydobyty z ciemności lub jasności, który najpełniej wyraża wrażliwość człowieka w postrzeganiu otoczenia". Komisja przyznała w dwóch kategoriach, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, po pięć lokat.

Julii Narkun, uczennicy drugiej klasy Prywatnego Gimnazjum "Prymus" w Kościerzynie przyznano IV miejsce za zdjęcie pt. "Lustro baletnicy", które przedstawia baletnicę, Martynę Wojcieszenko. Zdjęcie zostało zrobione nad morzem w Gdańsku.

Julia Narkun pasję do fotografii przejęła po ojcu, a wiedzę ugruntowała kilka lat temu na letnim obozie fotograficznym. Julia ma już na swoim koncie wystawy szkolne. Od niedawna stawia pierwsze kroki w fotografii analogowej, czyli robi zdjęcia aparatem na kliszę, którą - tak jak dawniej, wraz ze zdjęciami - trzeba wywołać u fotografa.

"Lustro baletnicy". Fot. Julia Narkun

 


Wyniki 8. Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Światłem malowane"

Szkoły ponagimnazjalne:

V miejsce Kinga Wydra Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Wejherowo. Zdjęcia: „Dobro i zło”, „Tańczący cień”, „Muzyka światła”
IV miejsce Kacper Baszanowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Bytów. Zdjęcie: „Heart blinded”
III miejsce Katarzyna Herold Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Wejherowo. Zdjęcie: „Słońce w pełni”
II miejsce Julia Ciskowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Wejherowo. Zdjęcie: „Okrąg”
I miejsce Malwina Kakowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Bytów. Zdjęcia: „Teatr cieni nr 1, nr 2, nr 3”
 
Gimnazja:

V miejsce Klaudia Jarzewicz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Główczycach. Zdjęcie: „Słoneczna plaża”
IV miejsce Julia Narkun Prywatne Gimnazjum „Prymus” Kościerzyna. Zdjęcie: „Lustro baletnicy”
III miejsce Mateusz Wilczewski Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 Gdańsk. Zdjęcie: „Stary most w Gdańsku-Letnicy wieczorową porą, z widokiem na chodnik, skąpany w świetle księżyca”
II miejsce Mieszko Raczyński II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO Gdańsk. Zdjęcia: „Paleta natury nr1, nr2, nr3”
I miejsce Weronika Hola Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 Gdańsk. Zdjęcie: „Oko przesytu”

(Źródło: pmgdansk.pl) Fot. Maciej Narkun

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii