Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz w dniach 24-26 marca 2017 r w Lignano Sabbiadoro (Włochy) zdobył 3 medale w drugiej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach pod patronatem CMAS*.

Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz zdobył podczas tych zawodów 3 medale : srebro na 50 BF** i 100 BF oraz brąz na 200BF.
W zawodach uczestniczyło 428 zawodników z 88 klubów z całego świata. Zawodnicy starowali w dwóch grupach wiekowych: senior i junior. Każdy zawodnik mógł starować w 3 obowiązkowych konkurencjach.
Polskę reprezentowały na tych zawodach kluby z Chodzieży, Jastrzębia Zdroju,Torunia i Olecka Najlepszym Polakiem został Marcin Łukowicz, Zuzanna Rzepka z KS Nautilus Jastrzębie Zdrój zdobywając także 3 medale (złoto, srebro i brąz) była najlepsza Polką.

Marcin Łukowicz jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Manta Kościerzyna, tegorocznym podwójnym rekordzistą Polski na dystansie : 50 i 100 BF,  w lutym 2017 otrzymał powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów do Tomska (Rosja).

(jk)

 

*Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques – federacja zrzeszająca organizacje nurkowe z całego świata, której celem jest promowanie i rozwijanie dyscyplin podwodnych

**BF – pływanie w płetwach (bifin)

Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz.

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii