W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Kościerzyny Michał Majewski podpisał umowę o dofinansowanie realizacji inwestycji drogowej pn. „Budowa układu drogowego łączącego drogę wojewódzką nr 221 z drogą krajową nr 20 w Kościerzynie”.

Miasto chce w ten sposób skomunikować przemysłowe działki znajdujące pomiędzy tymi dwiema głównymi drogami. Ma to również wpłynąć na atrakcyjność terenu, z myślą o przyciągnięciu potencjalnych inwestorów. Inwestycja obejmie zbudowanie ciągu ulic pomiędzy drogą wojewódzką (tą biegnącą w stronę Przywidza) oraz krajową nr 20, w kierunku Trójmiasta przez Żukowo.

Koszt realizacji budowy to ponad 8 mln zł, z czego 3 mln zł Kościerzyna to właśnie dofinansowanie ze wspomnianego programu. Ponad 5 mln zł to udział własny miasta. Kościerzyna na 61 zakwalifikowanych wniosków z gmin województwa pomorskiego znalazła się na 11 miejscu.

- Wytypowaliśmy ciąg dróg na terenie przyszłościowo przemysłowym o długości ponad 2 kilometrów - mówi Ewa Aleksandrowicz, zastępca burmistrza. - W ten sposób skomunikuje się drogę wojewódzką z krajową i jednocześnie urządzi się drogi oraz nada się bardziej atrakcyjną funkcję tamtejszym działkom.

Nowy ciąg dróg będzie biegł od budowanego węzła obwodnicy przy ul. Przemysłowej przez ul. Drogowców i Budowlanych. Zostanie kompletnie uzbrojony w sieć wodociągową, kanalizacyjną i deszczową. Powstaną też ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne.

(ak)

Burmistrz Kościerzyny Michał Majewski podpisuje umowę na dofinansowanie budowy drogi. W środku wojewoda pomorski, Dariusz Drelich.

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii