Z okazji 97 rocznicy wkroczenia armii generała Hallera do Kościerzyny i powrotu Pomorza do Polski, harcerze z kościerskiego hufca ZHP zapraszają na mini rajd kaszubski.

- To już ósmy z kolei rajd organizowany w Kościerzynie, ale co roku razem staramy się o nowe atrakcje - mówi Piotr Kwidziński, organizator rajdu, harcerz i jednocześnie rzecznik prasowy kościerskiej policji. - Każdy z uczestników otrzyma mapy Pomorza Gdańskiego z różnych epok, a na zwycięzcę rajdu czeka wypalona w drewnie rycina - mapa XIX - wiecznej Kościerzyny.

Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 stycznia około godz. 14.20 na Rynku w Kościerzynie zaraz po uroczystościach upamiętniających zdarzenia sprzed 97 lat. Chętni do uczestnictwa w rajdzie powinni zgłosić się do policyjnego radiowozu, który będzie parkował na linii startu. Po otrzymaniu karty startowej trzeba odwiedzić zaznaczone na planie punktu w mieście. - Każdy będzie nagrodzony - zapewniają harcerze.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek, zarówno startując indywidualnie jak i w grupach zorganizowanych.

(a)

Rycina - mapa Kościerzyny z XIX wieku.

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii