Trzy zawodowe i trzy ochotnicze zastępy straży pożarnej gasiły pożar w budynku przy ul. Dworcowej. Ogień powstał w przybudówce przedwojennego pałacyku na rogu ulic Dworcowej i Sędzickiego.

Zgłoszenie o pożarze kościerscy strażacy otrzymali w nocy z soboty na niedzielę, około godziny 23. Do akcji gaśniczej przyjechały trzy zawodowe zastępy z jednostki ratowniczo - gaśniczej oraz trzy zastępy ochotniczej straży pożarnej z Wielkiego Klincza, Skorzewa i Łubiany. Ewakuowano około 30 osób z sąsiednich mieszkań. Akcja trwała ponad cztery godziny. Strażacy podali dwa prądy wody - jeden do mieszkania a drugi do piwnicy - powiedział nam mł. brygadier Tomasz Holc, zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej. - Spaleniu uległa piwnica, strop między piwnicą a mieszkaniem oraz wyposażenie lokalu. Pożar najprawdopodobniej wybuchł w piwnicy, przyczynę jego powstania badają obecnie policyjni technicy - dodaje rzecznik kościerskich strażaków.

Na szczęście nikt nie odniósł fizycznych obrażeń. W lokalu, do którego przedostał się ogień, nikogo w środku nie było. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najemca lokalu od kilkunastu tygodni nie przebywał pod tym adresem. Po akcji ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań.

(a) Fot. Adam Kiedrowski

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii