Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekord został pobity. Pięć minut po północy szef sztabu WOŚP w Kościerzynie Jan Dittrich informował, że doliczono się już 92 tysięcy złotych.

- Ciekawe czy uda się przekroczyć 100 tysięcy - mówił z wielką nadzieją dyrektor Kościerskiego Domu Kultury. - Jest! Zebraliśmy 102 455 plus 50 euro i bilon zagraniczny - mówi z radością Jan Dittrich już cztery minuty po pierwszym komunikacie.

Rekordowa ilość jest wyższa od zeszłorocznej zebranej kwoty o ponad 23,5 tys. złotych. W zeszłym roku było to 78,8 tys. zł.

W akcji zbierania datków na terenie powiatu kościerskiego oraz Skarszew wzięło udział około 300 wolontariuszy, a wszystkich zarejestrowanych w kościerskim zaangażowanych w jubileuszowy finał WOŚP było około 500.

Na Rynku impreza trwała od 16.30. Na scenie koncertowały zespoły Icky Trump, And-Daro i Orlikowski-Band. Były pokazy sztuki walki w wykonaniu Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, a także pokazy ratownictwa medycznego. Na scenie trwała licytacja, a na zakończenie o godzinie 20 wypuszczono "Światełko do nieba", czyli nastąpił pokaz sztucznych ogni.

Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

(a)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii