Nocne i poranne opady śniegu sprawiły, że niektóre miejsca w powiecie kościerskim i samej Kościerzynie zostały sparaliżowane.

Na wielu drogach można było zobaczyć ubity przez samochody śnieg, który wkrótce zamieniał się w lód. Około godziny 11 w trzech miejscach z powodu oblodzonej jezdni ciężarówki blokowały ruch. Kierowca jednej z nich jadąc ulicą Szopińskiego zatrzymał się przed pasami koło przedszkola chcąc przepuścić pieszych i już nie mógł podjechać pod wzniesienie. Można było zauważyć jedną osobę (trudno powiedzieć, czy to kierowca czy np. pracownik służb komunalnych), który łopatą przed ciężarówką kruszył lód na jezdni. Na Rondzie Kaszubskim, czyli skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Szopińskiego także blokowała ruch jedna ciężarówka. Utworzył się przez to spory korek na Wojska Polskiego, jednak trudno stwierdzić, czy w innych miejscach przelotówki nie było podobnie. Również na skrzyżowaniu Zmartwychwstańców i Kartuskiej jedna z ciężarówek blokowała skrzyżowanie.

Jak podaje Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w województwie pomorskim warunki zimowe panują na drodze krajowej nr 20 na odcinku od Żukowa przez Kościerzynę aż do Bytowa.

(ak)

 

 

 

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii