Osiem razy interweniowali strażacy na terenie powiatu kościerskiego w związku z przejściem nad północną Polską huraganu. Straż była wzywana przede wszystkim do usuwania wiatrołomów na drogach, czyli połamanych drzew i gałęzi.

Od wczoraj (26 grudnia) od godziny 17 do dzisiejszego poranka ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie interweniowali w Starym Bukowcu, Wysinie, Wielu, Nowej Karczmie, Dolnych Malikach, Kornem i Kościerzynie.

Jak nam powiedział młodszy kapitan Krzysztof Koprowski z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, strażacy w sile około 6 osób, podczas każdej interwencji  za pomocą pił motorowych cięli przewalone pnie i grube gałęzie na kawałki, a następnie usuwali je z drogi. W Kościerzynie interweniowali też w okolicach Tesco, gdzie wichura porwała z parkingu namiot handlowy.

Jak informuje Energa - Operator, na terenie powiatu kościerskiego bez prądu pozostają trzy miejscowości w gminie Dziemiany (Trzebuń, Lampkowo, Borsztal) oraz trzy w gminie Stara Kiszewa (Struga, Lipy i Chwarzno). Przewidywany czas przywrócenia zasilania w gminie Dziemiany to godzina 13:00, w Starej Kiszewie około 12.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na terenie województwa pomorskiego silny wiatr utrzymuje się od wieczora 26 grudnia do popołudnia 27 grudnia, prędkość w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 80 km/h, do rana przejściowo w porywach do 100 km/h.

(a)

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii