Przedszkole samorządowe przy ul. Wybickiego (dawne "Tęczowa Trójeczka") skorzysta z unijnego dofinansowania w wysokości ponad 1,2 mln zł.

Przedszkole znajdujące się przy ul. Wybickiego, po reorganizacji polegającej na przejściu z rąk prywatnych pod samorząd jest jedną strukturą organizacyjną wraz z przedszkolem przy ul. Szkolnej i stanowi organizm pod nazwą Przedszkole Samorządowe nr 7 w Kościerzynie. I właśnie obiekt przy ul. Wybickiego otrzyma spore unijne dofinansowanie w wysokości 1,27 mln zł (85 % wartości projektu, pozostałe 15 % to środki własne gminy miejskiej) z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- W ramach tego projektu będą pokryte koszty działalności obiektu przy ul. Wybickiego - powiedziała nam Alicja Kirstein, dyrektor Biura Placówek Oświatowych w Urzędzie Miasta. - Przewidujemy, między innymi kompleksowy remont kuchni, planujemy wymianę umeblowania w salach oraz zakup nowych urządzeń na plac zabaw, łącznie ze strefą tzw. bezpiecznej powierzchni. - Projekt przewiduje także finansowanie zajęć dodatkowych z języka kaszubskiego, angielskiego, robotyki i rytmiki - dodaje Alicja Kirstein. - Będą zajęcia wyrównawcze, logopedyczne, terapia, oraz gimnastyka korekcyjna. Za unijne pieniądze dwoje nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje dzięki podjęciu studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki - mówi dyrektor Biura Placówek Oświatowych.

Przedszkole nr 7 zarządzane przez jednego dyrektora, to także obiekt przy ul. Szkolnej (przy Zespole Szkół Publicznych nr 2, potocznie nazywany "czwórką"). Tam gmina miejska także zaplanowała remonty, ale już z własnych pieniędzy. - Zrobiona została łazienka dla dzieciaczków i już jest remontowana kuchnia, standard będzie taki sam zarówno w obiekcie przy ul. Szkolnej jak i w budynku przy ul. Wybickiego - wyjaśnia dyrektor BPO.

Partnerami projektu, który w sumie obejmie 150 przedszkolaków są dwie organizacje pozarządowe - Kaszubski Instytut Rozwoju oraz Akademia Sukcesu Best Choice Anna Koseda.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

Przedszkole Samorządowe nr 7 przy ul. Szkolnej.

 

To także Przedszkole Samorządowe nr 7, tyle, że przy ul. Wybickiego. Po dawnej nazwie pozostało nie tylko wspomnienie, ale też ślad po szyldzie.

 

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii