Tłumy entuzjastów jazzu oraz najbliższa rodzina i znajomi towarzyszyli młodym wykonawcom podczas ich koncertu pt. Jazz w Starym Browarze.

- Zwróćcie państwo uwagę, że muzyka jazzowa ma w sobie coś takiego, że rozpoczęła się od wielkich zespołów jazzowych, tam był i blues i duże bigbandy, a z czasem stała się muzyką coraz bardziej kameralną, z serca do serca, więc powinien w tej muzyce powstać prawdziwy soul. Myślę, że fragment takich rozważań muzycznych dzisiaj usłyszymy -  powiedział Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury, inaugurując koncert w Kościerzynie.

 Wykonawcami było dwoje młodych ludzi, wokalistka Danyah Ujazdowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Olek Narkun, student II roku tej uczelni, studiujący pianistykę jazzową. Ona, urodzona w Libii, wychowywała się w Wielkiej Brytanii, teraz mieszka w Polsce. On, urodzony w Kościerzynie, tu się wychowywał i chodził do szkoły.

- Koncert jest naszą wspólną inicjatywą. Rozpoczęliśmy współpracę niecały rok temu i po kilku okazjach do zagrania przed publicznością odważyłem się wreszcie pokazać w moim rodzinnym mieście - mówi Olek Narkun. - Przygotowaliśmy standardy jazzowe, znalazła się też jedna moja kompozycja i trochę muzyki we współczesnych aranżacjach, nad którymi pracowaliśmy wspólnie. - Poznaliśmy się na Akademii Muzycznej, ja już jestem absolwentką, a Olek, który był wtedy na pierwszym roku, zaczarował mnie dźwiękami - mówi tajemniczo Danyah Ujazdowska.

W drugiej części koncertu gościnnie, na flecie poprzecznym zagrał Adrian Wysocki, student II roku Akademii Muzycznej.

Tekst i film Adam Kiedrowski

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii