Ponad 8 milionów złotych będzie kosztowało zbudowanie ciągu ulic pomiędzy drogą wojewódzką (tą biegnącą w stronę Przywidza) oraz krajową nr 20, w kierunku Trójmiasta przez Żukowo.

Miasto chce w ten sposób skomunikować przemysłowe działki znajdujące pomiędzy tymi dwiema głównymi drogami. Ma to również wpłynąć na atrakcyjność terenu, z myślą o przyciągnięciu potencjalnych inwestorów.

Gmina miejska wystąpiła o dofinansowanie z krajowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Koszt realizacji budowy to ponad 8 mln zł, z czego 3 mln zł Kościerzyna ma otrzymać właśnie z tego programu. Ponad 5 mln zł to udział własny miasta. Wszystko na to wskazuje, że projekt dojdzie do skutku, gdyż według listy rankingowej sporządzonej przez służby wojewody pomorskiego, Kościerzyna na 61 zakwalifikowanych wniosków z gmin województwa pomorskiego znalazła się na 11 miejscu.

- Wytypowaliśmy ciąg dróg na terenie przyszłościowo przemysłowym o długości ponad 2 kilometrów - mówi Ewa Aleksandrowicz, zastępca burmistrza. - W ten sposób skomunikuje się drogę wojewódzką z krajową i jednocześnie urządzi się drogi oraz nada się bardziej atrakcyjną funkcję tamtejszym działkom.

Nowy ciąg dróg będzie biegł od budowanego węzła obwodnicy przy ul. Przemysłowej przez ul. Drogowców i Budowlanych. Zostanie kompletnie uzbrojony w sieć wodociągową, kanalizacyjną i deszczową. Powstaną też ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne.

Początek prac przewiduje się na drugi lub trzeci kwartał 2017 roku.

(ak)

 

 

 

 

comments

WYDARZENIA

WYDARZENIA wszystkie artykuły w tej kategorii