Drukuj
Nadrzędna kategoria: Pomorze

Przed dwoma dniami opublikowaliśmy artykuł pt "Ekostrefa wciska śmieci", który był kontynuacją pierwszego artykułu w tej sprawie pt. "Kupiła od gminy działkę z... ukrytym wysypiskiem śmieci" zamieszczonego w "Nowym Pomorzu" w czerwcu. Napisaliśmy o tym jak Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta, w której gmina nakazała Łucji Ptaszyńskiej usunięcie odkrytego na jej działce wysypiska odpadów. Przed publikacją zadaliśmy pisemnie wójtowi pytanie: - co dalej zamierza Wójt Gminy Przywidz w tej sprawie?

 

Wójt odpowiada nam:

Pani Ptaszyńska……. zaprezentowała się „pięknie” podczas naszej uroczystości otwarcia hali sportowej. Pani ubrała kilku osiłków w koszulki z napisami szkalującymi naszą gminę i nasze działania. Trzeba mieć tupet i pewne cechy, żeby tak się zachować.Pani nie była zapraszana, ale wcisnęła się z taką obstawą.

Wiele osób, które w pewnym sensie współczuło pani Ptaszyńskiej, biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znalazła.

Jeżeli chodzi o działania urzędowe to SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze - redakcja) odesłało odwołanie pani Ptaszyńskiej do ponownego rozpatrzenia przez Wójta. Rozpoczęliśmy przesłuchania stron, które podjęły decyzje o planie miejscowym m.in. na ten teren, podjął decyzje o sprzedaży m.in. tej działki. Pani Ptaszyńska jako strona, bierze udział w tych spotkaniach. Póki co - amnezja świadków, w tym byłej wójt gminy.

Ja dalej podtrzymuję to, co już kiedyś przekazałem - pani Ptaszyńska miała pewną świadomość co kupuje.

Być może sprawa ma drugie dno i dlatego takie są jej reakcje. Być może powinna, i tak zapewne będzie, zająć się sprawą policja i prokuratura, bo pomijając odpady na działce (pod warstwą ziemi), pani Ptaszyńska nie miała zgody na inne prace ziemne niż tylko na fragmencie pod budowę obiektu.

Jako ekolog powinna zdawać sobie sprawę, że w tym miejscu, po iluś latach, na działce pojawiła się jakaś unikalna flora i fauna.

Skoro działka ją tak urzekła to powinna wziąć te elementy pod uwagę.

 Marek Zimakowski

Wójt Gminy Przywidz


 

Do sprawy na pewno będziemy jeszcze wracać.

(ak)