Drukuj
Nadrzędna kategoria: Pomorze

 

12-letnia Ramona Nowak z Kościerzyny, trenuje tenis stołowy już trzy lata i ma na swym koncie szereg sukcesów. O Ramonie i jej osiągnięciach pisaliśmy już w "Nowym Pomorzu", zarówno w portalu jak i na łamach wydania papierowego, jednak warto dodać, że od ubiegłego roku ta młoda tenisistka utorowała sobie drogę do kolejnych sportowych sukcesów.

Ramona ciężko trenuje i to nie tylko w swoim rodzinnym mieście, Kościerzynie, ale też w Sierakowicach i Kartuzach. Jej  głównym trenerem jest Paweł Michna. To pod jego okiem, ale też pod kierunkiem drugiego trenera, Ireneusza Brzoskowskiego, Ramona osiąga indywidualnie i drużynowo coraz lepsze wyniki.

Wśród wielu sukcesów tej 12-letniej tenisistki warto wymienić te, które osiągnęła w ciągu ostatnich miesięcy:

♦ III miejsce drużynowo w XVIII Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Gdyni. Wraz z Ramoną w drużynie była Marta Buszman i Weronika Piątkowska. Wszystkie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2 w Kościerzynie

♦ II miejsce w kategorii gimnazjalistek w XIII Otwartych Mistrzostwach Regionu Północnego w Chojnicach (16 kwietnia),II miejsce w kategorii seniorek w XV indywidualnych Mistrzostwach Kartuz (17 kwietnia),

♦ III miejsce w kategorii seniorek o Puchar Starosty Kościerskiego,

♦ XVIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek w Kwidzynie, gra pojedyncza, drugie miejsce (30 kwietnia).

♦ XVIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek w Kwidzynie, w grze podwójnej Ramona Nowak i Oliwia Nakonieczna zajęły III miejsce,

♦ XVIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kadetek (juniorek młodszych) również III miejsce.
Indywidualnie, w kategorii kadetek Ramona zajęła VIII miejsce (1 maja),

♦ 5-8 maja w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików. Tam Ramona zakwalifikowała się na 28 miejsce. W grze podwójnej z Oliwią Nakonieczną kwalifikowały się w przedziale od 9 do 16 miejsca.

♦ Najnowszy sukces to pierwsze miejsce w kategorii kadetek w Międzynarodowym Turnieju im. Andrzeja Grubby, który odbył się 21 maja w Gniewie.

♦ Dzień później, 22 maja w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorek w Straszynie Ramona zajęła indywidualnie 5-6 miejsce.

Za swoje wyniki oraz dzięki poparciu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 Ramona otrzymała stypendium. W czasie wakacji nie będzie za bardzo miała czasu na wypoczynek. Bierze udział w dwóch obozach sportowych w Zakopanem i Sierakowicach.
Młodej, pomorskiej tenisistce życzymy kolejnych sukcesów, a jej trenerom i opiekunom gratulujemy.

(ak)