We wtorek, 19 maja swoje zbiory zwiedzającym udostępniły Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Oczywiście, na specjalnych zasadach związanych z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego. Zwiedzać trzeba będzie w maseczkach, po dezynfekcji rąk i przy ograniczonej liczbie osób.

 

Dzień przed otwarciem, w Międzynarodowym Dniu Muzealnika, wdzydzkie muzeum odwiedził Mieczysław Struk. Marszałek województwa pomorskiego przekazał pracownikom jednostki zapas maseczek ochronnych oraz złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Pracownicy muzeum we Wdzydzach opracowali nowe zasady zwiedzania. Przy wejściu trzeba będzie dezynfekować ręce, a na twarzy nosić maseczkę, przyłbicę lub materiał zakrywający nos i usta. Między osobami zwiedzającymi powinna być zachowana odległość minimum 2 m. Nie wolno także zbierać się w grupy. Przy każdym obiekcie muzeum na tablicach zostanie wywieszona informacja o tym, ile osób może przebywać w nim jednocześnie. Dodatkowo będzie można poruszać się jedynie po wyznaczonych ścieżkach zwiedzania. Muzeum we Wdzydzach będzie czynne od godz. 10.00 do 16.00.


Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie też już czynne

Od 19 maja można także odwiedzać Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie. Tutaj także obowiązuje dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, a także zakaz gromadzenia się w grupy większe niż pięć osób (chodzi o grupy zwiedzające z przewodnikiem). Siedzibę główną muzeum może jednocześnie zwiedzać maksymalnie 30 osób. Niedostępne dla gości będą Gotycka Wieża św. Katarzyny w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie oraz Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie. Muzeum będzie otwarte od godz. 10.00 do 16.00 od wtorku do niedzieli.

Salony wystawowe w Słupsku i Ustce

Trzy salony wystawowe w Słupsku i Ustce są od dziś otwarte również w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z ochroną przed COVID-19. Natomiast wszystkie stacjonarne działania edukacyjne, takie jak warsztaty, wykłady, zajęcia w pracowniach zostają zawieszone wstępnie do końca wakacji.

Informacje o otwarciu dostępne są na stronie galerii w Słupsku.

 

(mp)

comments