Chciałbyś prowadzić własną firmę? Masz pomysł, ale potrzebujesz dodatkowego wsparcia? Weź udział w konkursie „Gdyński Biznesplan”! Dokładnie 2 stycznia rusza już 18. edycja, w której na autorów najlepszych pomysłów na biznes będą czekać nagrody o wartości 100 tys. złotych.

Szczegółowe dopracowanie własnego pomysłu, podstawowe know-how dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy, pomoc w stworzeniu dobrego biznesplanu – to jedne z wielu korzyści, dla których warto uwierzyć w swoją smykałkę do biznesu i zgłosić się do konkursu „Gdyński Biznesplan”. Tym razem, inaczej niż rok temu, nie trzeba mieć statusu studenta, wystarczy być osobą pełnoletnią.

Ruszają zapisy

Już od 2 stycznia ruszają elektroniczne zapisy do kolejnej, już 18. edycji gdyńskiego konkursu dla przedsiębiorczych. Tegoroczna pula nagród to aż 100 tysięcy złotych, z czego zdobywca nagrody głównej może liczyć na zastrzyk finansowy w wysokości 30 tysięcy złotych, które pomogą mu w rozkręceniu działalności. Podczas trzech etapów konkursu uczestnicy wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach z ekspertami oraz trenerami biznesu, którzy przybliżą im formalności związane z prowadzeniem własnej firmy.

- Każdy startujący w konkursie marzy oczywiście o głównej nagrodzie. Warto podkreślić, że zwycięzcami w „Gdyńskim Biznesplanie” są wszyscy zakwalifikowani uczestnicy. Zyskują bowiem wiedzę, mają możliwość konsultacji z profesjonalistami oraz sposobność do nawiązania wartościowych relacji z ekspertami i innymi uczestnikami konkursu. Zachęcamy do działania i pomagamy na starcie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Nagrody, wiedza i dobry start

Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w „Gdyńskim Biznesplanie” laureaci otrzymają odpowiednio 20 i 10 tys. złotych. W puli jest też wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz świadczeń, które wspierają założenie i rozwój działalności gospodarczej. Podczas szkoleń i warsztatów przyszli przedsiębiorcy poznają odpowiedzi na pytania, np. jak prawidłowo przygotować biznesplan, jak zbadać rynek, jak skonstruować budżet, jak i gdzie szukać klientów czy jak promować swoje produkty i usługi.

Podstawą jest dobry, kreatywny pomysł – przypomnijmy, że w ostatnich edycjach zwyciężały firmy zajmujące się m.in. zamawianiem jedzenia na dowóz złożonego z produktów do gotowania, pozyskiwaniem ekstraktów z bursztynu, aplikacja do car-poolingu czy aplikacja przekształcająca utwory muzyczne na zapis nutowy.

Trzy etapy wyłonią najlepszych

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2020 roku za pośrednictwem strony www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl – wystarczy wypełnić elektroniczny formularz. Później poznamy listę pomysłów na biznes, które przeszły weryfikację i zakwalifikują się do drugiego etapu. Ten zamknie złożenie przez uczestników tytułowego biznesplanu.

- Na złożenie gotowego biznesplanu konkursowicze będą mieli czas do 31 marca. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury. Zwycięzców poznamy 4 czerwca, podczas Gali Finałowej – mówi Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Konkurs „Gdyński Biznesplan” jest organizowany przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 roku. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Za organizację konkursu odpowiedzialne jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Kamil Złoch/gdynia.pl

comments