Skład Sejmiku Województwa Pomorskiego 2018 - 2023
O 33 mandaty w Sejmiku Województwa Pomorskiego ubiegało się 367 kandydatów na radnych z województwa pomorskiego podzielonego na 5 okręgów wyborczych.
W województwie pomorskim do urn poszło ponad 982 tysiące osób. Frekwencja na Pomorzu wyniosła 55,89 %. Spośród 16 powiatów, najwyższą odnotowano w powiecie kościerskim (60,05 %), najniższą w powiatach nowodworskim (48,53 %) i malborskim (48,68 %)
Do Sejmiku swoich kandydatów wystawiło 10 komitetów wyborczych (Bezpartyjni Samorządowcy, PSL, Partia Zieloni, Platforma-Nowoczesna-Koalicja Obywatelska, SLD Lewica Razem, Razem, Ruch Narodowy RP, Kukiz 15, Wolność w Samorządzie, Prawo i Sprawiedliwość).
Wyniki:
Koalicja Obywatelska - 40,70 % (375 486 głosów), 18 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość - 27,84 % (256 823 głosów, 13 mandatów
PSL - 8,33 % (76 888 głosów), 2 mandaty
SLD Lewica Razem - 6,59 % (60 783 głosów), 0 mandatów
Kukiz'15 - 5,24 % (48 387 głosów), 0 mandatów
Bezpartyjni Samorządowcy - 3,03 % (27 929 głosów), 0 mandatów
Wolność w Samorządzie - 2,83 % (26 076 głosów), 0 mandatów
Partia Razem - 2,21 % (20 344 głosów), 0 mandatów
Ruch Narodowy RP - 1,64 % (15 165 głosów), 0 mandatów
Partia Zieloni - 1,59 % (14 689 głosów), 0 mandatów
Koalicja Obywatelska Platforma-Nowoczesna ma więc w Sejmiku większość i może rządzić samodzielnie.
Radni wybrani do Sejmiku:
Danuta Wawrowska, (Koalicja Obywatelska) 17 729 głosów
Jan Kleinszmidt (Koalicja Obywatelska) 11 503 głosów
Leszek Bonna (Koalicja Obywatelska) Leszek Jacek 13 709 głosów
Iwona Mielewczyk (Koalicja Obywatelska) 6 076 głosów
Sebastian Irzykowski (Prawo i Sprawiedliwość) 16 273 głosy
Jerzy Barzowski (Prawo i Sprawiedliwość) 9039 głosów
Mirosława Kaczyńska (Prawo i Sprawiedliwość) 7964 głosy
Wiesław Byczkowski (Koalicja Obywatelska) 26 147 głosów
Andrzej Struk (Koalicja Obywatelska) 25 479 głosów
Karolina Szczygieł (Koalicja Obywatelska) 7 704 głosy
Andrzej Bartnicki (Koalicja Obywatelska) 7 459 głosów
Piotr Wittbrodt (Koalicja Obywatelska) 12 047 głosów
Roman Dambek (Prawo i Sprawiedliwość) 21 359 głosów
Aleksandra JAnkowska (Prawo i Sprawiedliwość) 8 934 głosy
Kazimierz Klawiter (Prawo i Sprawiedliwość) 14 387 głosów
Mieczysław Struk (Koalicja Obywatelska) 67 569 głosów
Hanna Zych-Cisoń (Koalicja Obywatelska) 10 216 głosów
Grzegorz Grzelak (Koalicja Obywatelska) 8 092 głosy
Agnieszka Kapała-Sokalska (Koalicja Obywatelska) 7 207 głosów
Anna Gwiazda (Prawo i Sprawiedliwość) 29 736 głosów
Karol Guzikiewicz (Prawo i Sprawiedliwość) 9624 głosy
Dariusz Męczykowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14 998 głosów
Ryszard Świlski (Koalicja Obywatelska) 24 180 głosów
Sylwia Laskowska - Bobula (Koalicja Obywatelska) 5 593 głosy
Danuta Rek (Koalicja Obywatelska) 9 529 głosów
Piotr Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość) 26 146 głosów
Magdalena Sroka (Prawo i Sprawiedliwość) 9 689 głosów
Piotr Zwara (Prawo i Sprawiedliwość) 5 797 głosów
Józef Sarnowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 8965 głosów
Zenon Odya (Koalicja Obywatelska) 16 401 głosów
Jerzy Kozdroń (Koalicja Obywatelska) 7 292 głosy
Arwid Żebrowski (Prawo i Sprawiedliwość) 11 503 głosy
Marta Cymańska (Prawo i Sprawiedliwość) 7 338 głosów
(ak)