Nowym samochodem będą dojeżdżać niepełnosprawni do Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Maciejewicza 11 w Gdyni. Przekazanie busa odbyło się w czwartek.

Samochód przekazał Michałowi Guciowi, wiceprezydentowi Gdyni ds. innowacji Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON.

- Cieszę się, że udało się nam zrealizować z miastem ten projekt i dofinansować go w kwocie 73 tysięcy złotych – poinformował Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON. – W maju do Gdyni trafi kolejny dofinansowany minibus dla osób niepełnosprawnych, tym razem dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Realizacja tego projektu to element konsekwentnie budowanego wsparcia transportowego dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście – poinformował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Sukcesywnie wymieniamy tabor komunikacji miejskiej na pojazdy niskopodłogowe, kupujemy minibusy ZKM z myślą o osobach niepełnosprawnych, poszerzamy zakres usług transportowych, które są finansowane przez miasto i świadczone przez organizacje pozarządowe.  

Wkład miasta w zakupiony samochód Ford Transit wyniósł 59 tysięcy złotych. Dzięki temu możliwy będzie transport 7 osób niepełnosprawnych jednocześnie, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, przebywających w mieszkaniach wspieranych i dojeżdżających codziennie na zajęcia.

 - Są to osoby z różnego typu niepełnosprawnościami, które od rana do godzin popołudniowych korzystają z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli zajęć aktywizujących i terapeutycznych, a potem wracają do mieszkań wspieranych, przy ul. Warszawskiej, w których również mogą liczyć na stałe wsparcie opiekunów i terapeutów – dodała Katarzyna Stec, zastępca dyrektora MOPS w Gdyni.

Samochód został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Lechosław Dzierżak

comments