Software Development Academy (SDA), największa firma szkoleniowa w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, wygrała kontrakt na dostawę swoich usług w Albanii.

 

W ciągu najbliższych pięciu lat przeprowadzi 101 kursów z zakresu programowania, a ponad 1500 osób zdobędzie dzięki temu kompetencje przyszłości. W środę, 14 października w Tiranie odbyła się uroczysta inauguracja projektu.

SDA by Protik to projekt realizowany przez Software Development Academy przy współpracy z Albanian-American Development Fundation (AADF). Jego głównym celem jest zapewnienie możliwości zatrudnienia oraz rozwoju kariery specjalistom z branży ICT na rynku albańskim.

Firma Software Development Academy została wybrana spośród innych akademii programowania – największych marek ze swojej branży – przez AADF, który jest lokalnym operatorem i grantodawcą środków z puli USAID (United States Agency for International Development), mających na celu modernizację i podniesienie potencjału gospodarki albańskiej.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia i zmieniać sposób, w jaki przyszli specjaliści IT zdobywają nowe kompetencje –  zaznacza Piotr Mazur, wiceprezes SDA.


Projekt SDA by Protik zostanie zrealizowany dzięki dostępowi do przestrzeni szkoleniowych udzielonemu przez władze miasta Tirana oraz organizację pozarządową Protik, która jest lokalnym hubem technologicznym.

W uroczystości inaugurującej udział wzięli m.in.: premier Albanii – Edi Rama, burmistrz Tirany – Erion Veliaj, zarząd AADF oraz przedstawiciele sektora biznesowego.

 

(Źródło: Gdynia.pl)

comments