Pomimo utrudnień związanych z pandemią Urząd Miasta Gdyni i 7 Pomorski Batalion Obrony Terytorialnej pamiętają o samotnych i potrzebujących.


Gdyńskie śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących to już tradycja. To wyjątkowe śniadanie jest często jedyną formą wielkanocnego świętowania dla osób samotnych i potrzebujących, daje im poczucie, że nie są osamotnieni. To okazja do tego, aby zjeść tradycyjny posiłek, ale przede wszystkim spotkać się z drugim, życzliwym człowiekiem.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa niemożliwe było zorganizowanie wspólnego spotkania, jednak włodarze miasta Gdyni nie porzuciły tradycji i postanowiły w inny sposób zadbać o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Zorganizowano więc przekazanie paczek żywnościowych, w które zaangażowali się żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Pomorscy terytorialsi odebrali z Centrum Aktywności Seniora około stu paczek ufundowanych przez Urząd Miasta w Gdyni i przekazali je osobom wskazanym przez MOPS. Należy podkreślić ogromny wysiłek włożony w  koordynację przedsięwzięcia żołnierza 7 PBOT st. szer. Agnieszki Szenk, która służbę Ojczyźnie łączy z codzienną pracą w gdyńskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dzięki Urzędowi Miasta w Gdyni oraz pomocy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej najbardziej potrzebujący nie zostaną sami i będą mogli zasiąść do świątecznego posiłku.

 

(msz)

comments