Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

,,Sobota Mundurowych Krwiodawców" to pierwsza z pięciu zaplanowanych akcji Honorowych Dawców Krwi w powiecie kościerskim w 2022 roku.

 

W sobotę, 19 lutego do Oddziału Terenowego w Kościerzynie Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się 41 osób. Spośród nich lekarz dopuścił 37 osób, które oddały jedną donację krwi (około 450 mililitrów).W akcji uczestniczyli członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, w tym 9 strażaków z jednostek OSP powiatu kościerskiego i jednego strażaka PSP. Część strażaków już poprzedniego dnia (w piątek) oddała krew dla zachowania jeszcze większej gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

 

Poza mundurowymi, krwiodawcami były osoby cywilne.

 

 

Mimo trudnych warunków pogodowych (wielu strażaków było w pełnej gotowości do wyjazdu na akcję w związku z wichurami) w stacji krwiodawstwa udało się zebrać 16,65 litrów krwi.

Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnych sobotnich akcjach HDK PCK w terminach: 23 kwietnia, 25 czerwca, 3 września i 5 listopada 2022 roku.

 

Jak włączyć się do akcji oddawania krwi:   http://krew.gda.pl.


Źródło:

Radosław Zwara, Koordynator Akcji HDK