Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

W ramach projektu Pomorskie Wspiera, w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, uruchomione zostało Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius. Kolejnym etapem realizacji projektu jest nawiązanie przez szpital współpracy z podmiotami leczniczymi. Właśnie podpisano deklarację.

 

Dzięki temu zostaną zapewnione, szczególnie seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi, świadczenia fizjoterapeutyczne oraz wsparcie psychologiczne.

 

Deklarację podpisały 30 lipca dwa podmioty – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o.o. oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie sp. z o.o. Będą one wspierać kościerski szpital w zapewnieniu odpowiedniej opieki pocovidowej dla co najmniej 3 tys. osób. Samorządowe podmioty lecznicze wesprą szpital w Kościerzynie w realizacji projektu.

 

Z pomocy skorzystają osoby, które przeszły zakażenie COVID-19 (bez względu na czas, jaki minął od zakażenia), szczególnie narażone na ciężki przebieg COVID-19, które jednocześnie zagrożone są wykluczeniem społecznym, przede wszystkim seniorzy (po 60 r.ż.), osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. Na ten cel przeznaczono prawie 7,6 mln złotych.

 

Aby wziąć udział w projekcie, należy skontaktować się z Centrum Informacyjno-Koordynacyjnym Volontarius:

 

 

 

Centrum poszukuje także wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej w ramach projektu Pomorskie Wspiera. Takie osoby są proszone o kontakt z Centrum Volontarius.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Fot. Adam Kiedrowski