Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Wyasfaltowana, wyeksponowana, wyposażona w znaki drogowe. Już niektórzy po niej jeżdżą.

 

Na przebudowywanym odcinku drogi krajowej k-20 Kościerzyna - Korne powstaje, i ma się prawie ku końcowi, ścieżka rowerowa. Jak zauważyli niektórzy nasi czytelnicy, ścieżka po obu stronach przejazdu kolejowego w Łubianie kończy się i wygląda jakby trzeba było z niej zjechać na szosę (jadąc z Kościerzyny). I z drugiej strony, jadąc z Kornego w kierunku Kościerzyny odcinek zbudowanej ścieżki kończy się na skarpie, a wytyczony i utwardzony obrys niezbudowanego jeszcze odcinka opada ku jezioru.

 

- Proszę uspokoić czytelników i użytkowników ścieżki - powiedział nam rzecznik prasowy oddziału pomorskiego Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Piotr Michalski. - Z uwagi na to, że obok nasypu odkryto fragmenty starego mostu nad ciekiem łączącym dwa jeziora, prace w tym miejscu zostały wstrzymane - mówi rzecznik. - Ale ścieżka będzie stanowiła jeden ciąg pieszo - rowerowy - zapewnia Piotr Michalski.

 

Na razie rowerzyści będą musieli zjechać na szosę i przeprawić się przez przejazd kolejowy. Gdy zakończy się postępowanie z udziałem konserwatora zabytków, budowa ścieżki będzie kontynuowana. Będzie przebiegać u dołu nasypu poprzez mostek nad rzeczką łączącą Jezioro Garczyn z Jeziorem Granicznym

 

(ak) Fot. Adam Kiedrowski