“Miejsca pamięci narodowej w województwie pomorskim” to tytuł kampanii zapoczątkowanej przez wojewodę pomorskiego, Ryszarda Stachurskiego.

 Kampania ma na celu przypomnienie takich właśnie miejsc, pomników, cmentarzy, grobów wojennych czy obiektów a także artefaktów, które mają znaczenie historyczne, kulturowe lub związane są z lokalnymi tradycjami . Wojewoda w tym roku ogłosił także konkurs na logo kampanii. Jego zwycięzcą został Patryk Wendrowski z Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku. Jego projekt okazał się być najlepszym spośród 75 nadesłanych propozycji. Autor otrzyma 2 tysiące złotych w formie karty upominkowej do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym.

Przypomnijmy, że ubiegłego roku w ramach kampanii, wojewoda pomorski zaproponował młodzieży konkurs polegający na opisaniu historii miejsca pamięci narodowej czy lokalnego bohatera. Propozycja spotkała się z naprawdę dużym zainteresowaniem pomorskich uczniów. Do konkursu zgłoszono dziesiątki prac. (r)

Na ilustracji logo kampanii autorstwa Patryka Wendrowskiego.

comments