Drukuj
Nadrzędna kategoria: Kościerzyna

Od rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają datki do puszek na ulicach Kościerzyny i gmin powiatu kościerskiego.

- Witam wszystkich w Kościerzynie 15 stycznia na 25 jubileuszowej edycji WOŚP - powiedział Jan Dittrich, dyrektor KDK i zarazem szef kościerskiego sztabu WOŚP. -  Mamy w Kościerzynie ponad 300 wolontariuszy, a w ogóle w sztabie kościerskim zarejestrowanych jest około 500 osób. - Zbieramy w różnych miejscach, ale na ten sam cel - mówi Jan Dittrich. - Liczymy, że ci z państwa którzy kupią przedmioty na scenie na rynku miasta nie zawiodą się, bowiem wszystko to co jest związane z 25. finałem liczy się prawie podwójnie - dodaje szef sztabu.

Na Rynku impreza rozpoczyna się o 16.30. Na scenie koncertować będą zespoły Icky Trump, And-Daro i Orlikowski-Band. Będzie można też zobaczyć pokazy sztuki walki w wykonaniu Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, a także pokazy ratownictwa medycznego. Na scenie trwać będzie licytacja, a na zakończenie o godzinie 20 wypuszczone zostanie "Światełko do nieba".

Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

W minionym roku wolontariusze z kościerskiego sztabu podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 78.856,13 zł.

(ak) Fot. Adam Kiedrowski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz