Skip to main content

Najlepsze drużyny z Łebuni, Redy, Jezierzyc i Pruszcza

10 października 2014

Wojewódzki finał 5 Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska wyłonił zwycięzców, którzy już za kilka dni będą grać w rozgrywkach krajowych w Warszawie.

Stadion w Kościerzynie już od porannych, środowych godzin zapełniał się drużynami z całego województwa pomorskiego. Walczyło 8 drużyn dziewczynek (kategorie Dziewczynki młodsze i starsze) i cztery grupy chłopców (dwie grupy starszych i dwie młodszych, w każdej po 4 drużyny).

Na stadionie rozgrywano równocześnie po 4 mecze, na tzw. starym boisku trwały rozgrzewki i konkursy dla kibiców.
Finał został rozstrzygnięty po 6 godzinach zaciętej walki, wielkich emocji i sportowego dopingu. Województwo pomorskie reprezentować będą 4 drużyny, które wywalczyły 1 miejsce w swojej kategorii:

DZIEWCZĘTA MŁODSZE - Szkoła Podstawowa w Łebuni

(2. miejsce ZKiW Klukowa Huta, 3. DELTA Nowy Staw, 4. Szkoła Podstawowa nr 6 Kościerzyna)

CHŁOPCY MŁODSI - UKS Reda 2003

(2.miejsce ZS nr 4 Pruszcz Gdański, 3. Różowe Słonie Gdynia, 4. Sporto Koczała)

DZIEWCZĘTA STARSZE - Orliki Jezierzyce

(2. miejsce GOSRiT Luzino, 3. KADRA Szkoła Podstawowa nr 1 Człuchów, 4. Wisełka Walichnowy)

CHŁOPCY STARSI  - ZS nr 4 Pruszcz Gdański

(2. Miejsce UKS Zryw Parchowo, 3. GOSRiT Luzino, 4. HURAGAN Prabuty)

(ak)

• 3 miejsce w kategorii

3 miejsce w kategorii "Dziewczęta młodsze" zajęła drużyna DELTA NOWY STAW

• Drugie miejsce w kategorii

Drugie miejsce w kategorii "Dziewczynki młodsze" wywalczył zespół ZKiW KLUKOWA HUTA