Najlepsze drużyny z Łebuni, Redy, Jezierzyc i Pruszcza
Wojewódzki finał 5 Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska wyłonił zwycięzców, którzy już za kilka dni będą grać w rozgrywkach krajowych w Warszawie.
Stadion w Kościerzynie już od porannych, środowych godzin zapełniał się drużynami z całego województwa pomorskiego. Walczyło 8 drużyn dziewczynek (kategorie Dziewczynki młodsze i starsze) i cztery grupy chłopców (dwie grupy starszych i dwie młodszych, w każdej po 4 drużyny).
Na stadionie rozgrywano równocześnie po 4 mecze, na tzw. starym boisku trwały rozgrzewki i konkursy dla kibiców.
Finał został rozstrzygnięty po 6 godzinach zaciętej walki, wielkich emocji i sportowego dopingu. Województwo pomorskie reprezentować będą 4 drużyny, które wywalczyły 1 miejsce w swojej kategorii:
DZIEWCZĘTA MŁODSZE - Szkoła Podstawowa w Łebuni
(2. miejsce ZKiW Klukowa Huta, 3. DELTA Nowy Staw, 4. Szkoła Podstawowa nr 6 Kościerzyna)
CHŁOPCY MŁODSI - UKS Reda 2003
(2.miejsce ZS nr 4 Pruszcz Gdański, 3. Różowe Słonie Gdynia, 4. Sporto Koczała)
DZIEWCZĘTA STARSZE - Orliki Jezierzyce
(2. miejsce GOSRiT Luzino, 3. KADRA Szkoła Podstawowa nr 1 Człuchów, 4. Wisełka Walichnowy)
CHŁOPCY STARSI - ZS nr 4 Pruszcz Gdański
(2. Miejsce UKS Zryw Parchowo, 3. GOSRiT Luzino, 4. HURAGAN Prabuty)
(ak)
Fot. Adam Kiedrowski/
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
3 miejsce w kategorii "Dziewczęta młodsze" zajęła drużyna DELTA NOWY STAW
-
-
Drugie miejsce w kategorii "Dziewczynki młodsze" wywalczył zespół ZKiW KLUKOWA HUTA
-
Zwyciężczynie - kategoria "Dziewczynki młodsze" - drużyna SP ŁEBUNIA
-
-
Kategoria "Chłopcy młodsi" - 3 miejsce dla drużyny RÓŻOWE SŁONIE GDYNIA
-
2 miejsce w kategorii "Chłopcy młodsi" wywalczyła drużyna ZS 4 PRUSZCZ GDAŃSKI
-
Zwycięzcy w kategorii "Chłopcy młodsi" - UKS 1 REDA 2003
-
3 miejsce w kategorii "Dziewczęta starsze" - KADRA SP 1 CZŁUCHÓW
-
2 miejsce w kategorii "Dziewczęta starsze" - GOSRiT LUZINO
-
1 miejsce i zwycięstwo w kategorii "Dziewczęta starsze" zdobył zespół ORLIKI JEZIERZYCE
-
Kategoria "Chłopcy starsi" - 3 miejsce dla drużyny GOSRiT LUZINO
-
Kategoria "Chłopcy starsi". Drugie miejsce wywalczył zespół UKS ZRYW PARCHOWO
-
Zwycięzcy w kategorii "Chłopcy starsi" - ZS 4 PRUSZCZ GDAŃSKI
-