Dwadzieścia siedem milionów złotych będzie kosztowało stworzenie pomorskiego systemu usług doradczych „Spektrum". Dzięki niemu, co najmniej 270 przedsiębiorstw z województwa pomorskiego otrzyma wsparcie doradców oraz weźmie udział w spotkaniach i warsztatach.

 
Podpisanie umowy na dofinansowanie odbyło się 2 marca 2020 roku w sali Niebo Polskie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Projekt realizować będzie Agencja Rozwoju Pomorza SA.

 

Doradztwo i wsparcie

Do końca czerwca 2023 roku powstanie system, którego głównym zadaniem będzie wsparcie przedsiębiorców w określeniu celów firmy oraz doradztwo poprzedzone kompleksowym audytem. – System został opracowany w taki sposób, aby stanowił kompleksową odpowiedź na rzeczywiste potrzeby przedsiębiorstw z województwa pomorskiego – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Niektórzy przedsiębiorcy mają precyzyjnie zdefiniowane potrzeby doradcze i aktywnie poszukują rozwiązań. Z kolei inni nie potrafią samodzielnie ich określić, a zatem wymagają wsparcia doradców. Kluczową rolę w systemie będzie pełniła opieka doświadczonych konsultantów, zaangażowanych specjalnie w tym celu – dodaje Struk.

Z doradztwa będą mogły skorzystać mikro, małe i średnie firmy z województwa pomorskiego. Konsultanci zatrudnieni w projekcie będą w stanie pomóc właścicielom firmy dopasować odpowiednią formę doradztwa, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i jego zadań.

Wartość całego projektu to 27,2 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 16,2 mln zł zł.

 

(r) Fot. Natalia Kłopotek - Główczewska

comments